Celé jméno: Jonathan Lee Miller
Místo narození: Kingston upon Thames, Surrey, Velká Británie
Známé projekty: Eli Stone, The Crown, Elementary, Dexter
Jonny vystupoval v množství školních her. V sedmnácti letech školu opustil, aby se věnoval hraní na plný úvazek. Jeho první velká role byla ve filmu Hackers, kde hrál s Angelinou Jolie. S tou se později oženil a po čtyřech letech se rozvedli. V roce 2008 si vzal Michele Hicks, se kterou se rozvedl v roce 2018. Mají spolu syna Bustera Timothyho Millera. Proslavil se také filmem Trainspotting a jeho pokračování, kde se objevil jako Simon „Sick Boy“ Williamson. Hrál i ve filmech The Escapist, The Flying Scotsman nebo Alice.
Mezi jeho nejvýznamnější seriálové role patří Eli Stone ve stejnomenném seriálu, dále Jordan Chase v seriálu Dexter, Sherlock Holmes ze seriálu Elementary a John Major ze seriálu The Crown.
Jeho dědečkem je Bernard Lee, známý svou rolí M v prvních filmech o Jamesi Bondovi. On a Benedict Cumberbatch jsou velcí přátelé a hráli spolu v divadelní hře Frankenstein, kde se střídali v rolích doktora Frankensteina a jeho monsta.
V roce 2014 se stal americkým občanem, a má kvalifikaci jako dobrovolný hasič.
Hraje v
- The Crown jako John Major 2022–
- Elementary jako Sherlock Holmes 2012–
- Dexter jako Jordan Chase 2010–2010