Julie Walters

Julie Walters

22.2.1950 74 let

Celé jméno: Julia Mary Walters
Místo narození: Edgbaston, Birmingham, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Billy Elliot, Harry Potter, Mamma Mia!

Julie Walters pochází z Birminghamu, kde se roku 1950 narodila v Nemocnici sv. Chada. Je dcerou Thomase Walterse a Mary Bridget Walters. Má celkem čtyři sourozence, ale dva bohužel nepřežili dětství. Chodila na dívčí školu Holly Lodge Grammar School. Když jí bylo osmnáct let, tak se v Nemocnici královny Alžběty zaučovala na práci zdravotní sestry.

Po roce a půl se rozhodla stát se herečkou, a proto začala chodit na dnešní Manchester Metropolitan University. Brzy poté začala hrát v divadlech, kde poznala spoustu dnes známých herců.

V sedmdesátých letech ještě neměla tak velký úspěch, protože i přesto, že hrála ve spoustě projektech, se nedokázala prosadit. Z pozdějších let zmiňme například filmy Rita, Personal Services, Sesterská láska či Billy Elliot, kde se dočkala větších rolí.

Velkého úspěchu se dočkala ve chvíli, kdy byla obsazena do role Molly Weasleyové ve filmové sérii Harry Potter. Zde se objevila v celkem sedmi filmech. Kromě toho jsme ji mohli vidět ve filmech Holky z kalendáře, Lekce řízení, Vášeň a cit, Mamma Mia!, Životní šance či Paddington. V letech 2015 – 2016 se objevila v seriálu Indian Summers jako Cynthia.

Aktuálně bydlí v anglickém Smethwicku se svým manželem Grantem Roffeym. Ještě před svatbou z roku 1997 se jim roku 1988 narodila dcera Maisie Mae Roffey.

Foto CC BY-SA 2.0 Christopher William Adach, Wikimedia Commons


Hraje v