Juliet Rylance

Juliet Rylance

26.7.1979 44 let

Celé jméno: Juliet van Kampen
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: The Knick, American Gothic, Sinister

Juliet se narodila skladatelce Claire a architektovi Chrisovi. Měla mladší sestru Nataashu, která byla filmařkou a zemřela v roce 2012 na krvácení do mozku při letu z New Yorku do Londýna. Jejím nevlastním otcem je herec Mark Rylance, kterého si její matka vzala v roce 1989. Je vdaná za herce Christiana Camargoa, se kterým se setkala skrz svého otce v divadle Globe.

Juliet začala svou kariéru na divadle, což dává vzhledem k jejímu vzdělání z Královské akademie dramatických umění smysl. Zahrála si například Cressidu v divadle Globe nebo briskou spisovatelku Mary Sidney ve hře I Am Shakespeare, kterou napsal její otec. V roce 2009 si v New Yorku v Othellovi zahrála Desdemonu a za její ztvárnění byla nominována na Lucille Lortel Awards.

Zahrála si v hororovém filmu Sinister (2012), dále pak ve filmové adaptaci Čechovova Racka jménem Days and Nights (2013), kterou napsal a režíroval její manžel. Co se jejích seriálových rolí týče, má na kontě dvě významné role – Cornelii Robertson v Soderberghově The Knick a Alison v černohumorném dramatu American Gothic. V roce 2018 si zahraje v minisérii BBC McMafia.

Foto: CBS


Hraje v