Kaitlyn Dever

Kaitlyn Dever

21.12.1996 27 let

Celé jméno: Kaitlyn Rochelle Dever
Místo narození: Phoenix, Arizona, USA
Známé projekty: Unbelievable, Dopesick, The Last of Us

Kaitlyn je americká herečka, jejíž rodiče pracují jako trenéři ledních bruslí. Ti ji v pěti letech posadili na dráhu herečky, když ji zapsali do herecké školy. Je také výborná baletka, gymnastka a po rodičích ovládá lední brusle. Herectví se chtěla věnovat naplno potom, co viděla výkon Toni Collette ve filmu The Sixth Sense. Její rodina se následně přestěhovala do Dallasu, kde Dever natočila několik reklam, a potom se usadila v Los Angeles.

Její první velkou rolí, která nakopla její hereckou dráhu, byl seriál Justified. Tou dobou se jí začaly hrnout nabídky na role a nechala se zaměstnat seriálem Last Man Standing. Mezi její další seriálové výstupy se řadí Make It or Break It, Modern Family, Private Practice, Party Down, The Mentalist a Curb your Enthusiasm, kdy se jednalo většinou o epizodní role.

V roce 2019 si zahrála v minisérii Unbelievable z dílny Netflixu, kdy za svou roli byla nominovaná na cenu Zlatý glóbus. Pozornosti neunikl ani výstup v seriálu Dopesick, který byl taktéž velmi oceňovaný. V nedávné době byl obsazena do seriálu The Last of Us, kde ztvárnila postavu Abby.

Kaitlyn bylo možné zahlédnout i ve filmech Bad Teacher, Beautiful Boy, Laggies, Men, Women & Children, We Don't Belong Here, All Summers End a Detroit.

Embed from Getty Images

Foto: Getty Images