Katherine McNamara

Katherine McNamara

22.11.1995 28 let

Celé jméno: Katherine Grace McNamara
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Známé projekty: Shadowhunters, Arrow, Walker: Independence

Katherine vyrůstala v Lee's Summit v Missouri, kde navštěvovala i školu. V té se jí dařilo velmi dobře, patřila mezi nejchytřejší žáky a byla v látce mnohem dál než ostatní. Proto se začala učit také doma. Ve čtrnácti letech získala středoškolský diplom. V 17 letech získala bakalářský titul z obchodní administrativy na Drexel University. Rozhodla se dokonce získat i magisterský titul z aplikované ekonomiky na Johns Hopkins University.

Svou hereckou kariéru Katherine rozjela na Broadwayi. Poté se začala objevovat v epizodních rolích několika seriálů a malých filmových rolí (např. ve filmech Šťastný Nový rok z roku 2011 či o rok později ve filmu Dívka vs. monstrum).

V roce 2012 se objevila ve třech dílech Disney seriálu Kickin' It. V roce 2014 získala jednu z hlavních rolí v seriálu stanice MTV Happyland, ten se však nedočkal prodloužení pro druhou řadu. O rok později se objevila ve vedlejší roli v seriálu The Fosters. V roce 2016 obdržela svou zatím největší roli, a to ústřední roli Clary Fray v seriálu Shadowhunters, který je adaptací knih The Mortal Instruments od spisovatelky Cassandry Clare. Na konci druhé série zazněl i její hudební debut, a to její píseň Ember.

Katherine jsme mohli vidět také ve vedlejší roli ve filmové sérii Labyrint (2014–2018), kde si zahrála postavu jménem Sonya a objevila se ve druhém a třetím díle série. V roce 2018 byla obsazena do vedlejší role v sedmé řadě seriálu Arrow jako Mia Smoak. Seriálu se nakonec věnovala až do roku 2020, přičemž v jeho poslední řadě patřila mezi hlavní obsazení.

Po komiksové zkušenosti zamířila do seriálu Walker: Independence, kde od roku 2022 hraje jednu z hlavních postav, a to Abby Walker. Těsně předtím si ještě zahrála Kiru Barrington v podcastu The Burned Photo a opět ztvárnila Miu Smoak, tentokrát ale v seriálu The Flash.

Kromě hraní si vyzkoušela i dabování. V letech 2014–2016 propůjčila svůj hlas postavě Priscilla Pynch v animovaném seriálu Transformers: Rescue Bots.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v