Kenny Johnson

Kenny Johnson

13.7.1963 60 let

Celé jméno: Kenneth Allen Johnson
Místo narození: New Haven, Connecticut, USA
Známé projekty: The Shield, Saving Grace, Bates Motel, S.W.A.T.

Americký herec Kenny Johnson se narodil roku 1963 v New Havenu, ale vyrůstal na farmě ve Weathersfield ve Vermontu. Navštěvoval školu Central Connecticut State University, kde se věnoval fotbalu a basketbalu. Čtyři roky se věnoval modelingu v Bostonu, odkud se odstěhoval do Los Angeles, kde se konečně začal věnovat herecké kariéře.

Na svém kontě má již několik významnějších rolí, ale žádná z nich není filmová. Ve filmech se sice sem tam objevuje, ale nemá v nich dostatečně velké role, díky který by se proslavil. Svou první roli získal roku 1990.

První výraznější roli získal v seriálu Santa Barbara, poté se objevil jako Burner v seriálu Pensacola: Wings of Gold, a to v letech 1998–2000. Následně se začal pravidelně objevovat v seriálu The Shield, kde hrál Curtise Lemanskyho. Hned jak v roce 2006 skončil v tomto seriálu, tak získal roli v dalším seriálu, tentokrát v Saving Grace, kde se v letech 2007–2010 objevoval jako Ham Dewey.

Dále zmiňme seriály Sons of Anarchy, Prime Suspect, Dexter a Chicago Fire, kde se taktéž objevil ve výraznějších rolích. Od roku 2014 se začal pravidelně objevovat v seriálu Bates Motel, kde až do roku 2017 hrál Caleba Calhouna. Roku 2016 se objevil v seriálu Secrets & Lies a od roku 2017 ho vídáme v seriálu S.W.A.T. jako Dominiqua Lucu.

Roku 2005 si vzal za ženu Cathleen Oveson, se kterou má od roku 2009 dceru Angelicu Scarlet Johnson.

Foto CC BY 2.0 Albert Domasin Wikimedia Commons


Hraje v