Kirk Acevedo

Kirk Acevedo

27.11.1971 51 let

Celé jméno: Kirk M. Acevedo
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Oz, Fringe, 12 Monkeys, Kingdom

Kirk Acevedo se sice narodil v New Yorku, ale má předky z Portorika. Vyrůstal se svým bratrem Richardem v Bronxu, kam se jejich rodiče přestěhovali. Už od mala jevil zájem o herectví, proto na školách vystupoval v různých divadelních hrách. Studoval na LaGuardia High School of Music & Art a SUNY Purchase School of Acting.

Herecké kariéře se věnuje už od roku 1996. Jeho první velkou rolí byla postava Miguela Alvareze, kterého v letech 1997–2003 pravidelně hrál v seriálu Oz. Během toho se stihl objevit v podstatné roli seriálu Band of Brothers. Dále stojí určitě za zmínku i jeho účast v seriálech Law & Order: Trial by Jury a The Black Donnellys.

Další velkou roli hrál v letech 2008–2011, a to v seriálu Fringe. Poté se objevil jako detektiv Luisito Calderon v seriálu Prime Suspect. Dále ztvárnil Josého Ramse v seriálu 12 Monkeys, agenta Calderon v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., Dominicka Ramose v seriálu Kingdom a Richarda Dragona v seriálu Arrow.

V poslední době se mu daří i na poli filmů. Objevil se například v podstatných rolích filmů Úsvit planety opic či Insidious: The Last Key.

Od roku 2005 žije s manželkou Kiersten Warren, která je taktéž herečka. Společně mají dceru Scarlett James Acevedo.

Foto: Syfy


Hraje v