Kristen Bell

Kristen Bell

18.7.1980 42 let

Celé jméno: Kristen Anne Bell
Místo narození: Michigan, USA
Známé projekty: Veronica Mars, Heroes, House of Lies, The Good Place

Kristen je americká herečka a zpěvačka. Narodila se Lorelei a Tomu Bell. Má polské, německé, skotské a irské předky. Původně studovala na veřejných školách, než se její rodiče rozhodli ji zapsat na soukromou školu. Než začala studovat střední školu, uváděla své jméno jako Anne Bell, jelikož se jí jméno Kristen nelíbilo.

Hraní se věnuje již od doby studia na Tisch School of the Arts v New Yorku. Od roku 2001 se začala objevovat ve hrách na Broadwayi. Hlásila se na roli Chloe Sullivan v seriálu Smallville, ale roli nezískala.

Chválu kritiků i fanoušků získala za svoji hlavní roli v seriálu Veronica Mars. Za tuto roli získala cenu Saturn Award. V letech 2007 a 2008 se objevila v seriálu Heroes. V letech 2007 – 2012 namluvila vypravěčku příběhu v seriálu Gossip Girl. V seriálu House of Lies ztvárnila postavu Jeannie van der Hooven. Za roli Eleanor Shellstrop v seriálu The Good Place získala nominaci na cenu Emmy.

Ztvárnila nespočet filmových rolí a propůjčila hlas princezně Anně z Disneyho příběhu Frozen. Objevila se jako zpěvačka i na soundtracku.

Kristen je provdaná za herce Daxe Sheparda. Vzali se až poté, co byly legalizovány svazky lidí stejného pohlaví. Mají spolu dvě dcery. Oba pevně věří v očkování.

Od 11 let je vegetariánkou. Od puberty se hodně věnuje ochraně zvířat, spolupracuje s několika různými organizacemi angažujícími se v této oblasti. Jako další herci ze seriálu Veronica Mars se angažuje v projektu Invisible Children. V roce 2016 se veřejně přiznala k tomu, že se léčila pro deprese a úzkost.

Foto: Instagram Kristen Bell


Hraje v