Kristin Kreuk

Kristin Kreuk

30.12.1982 41 let

Celé jméno: Kristin Laura Kreuk
Místo narození: Vancouver, Kanada
Známé projekty: Edgemont, Smallville, Beauty and the Beast

Kristin Laura Kreuk se narodila 30.prosince 1982 ve Vancouveru, Britské Kolumbii, v Kanadě. Jejím otcem je Holanďan Peter Kreuk a matka Deanna Che je indonéská Číňanka, což dalo Kristin její nevšední krásu. Oba rodiče jsou architekti a má sestru jménem Justine.

Ve škole byla velmi tichá a skromná. V rámci studia se účastnila projektu psychologie a studia životního prostředí. Navštěvovala dramatický kroužek a chodila na divadelní kurzy.

Její profesionální kariéra začala v roce 2000, kdy ředitel castingu obeslal všechny střední školy v Britské Kolumbii s nabídkou účinkování v CBC Edgemont. Kristin obsadili do jedné z hlavních rolí a zahrála si zde šestnáctiletou­Laurel Yeung.

V roce 2001 dostala Kristin možnost zahrát si v televizním filmu Snow White (Snow White: The Fairest of Them All), která se v Čechách vysílala pod názvem Sněhurka a sedm trpaslíků. Kristin úspěšně prošla castingem a byla jí přidělena hlavní role Sněhurky.

Rok 2001 je pro Kristin také rozhodující tím, že dostala roli v seriálu, který ji proslavil: Smallville. Ústředním motivem seriálu je dospívání Clarka Kenta (kterého si zahrál Tom Welling) v budoucího Supermana. Jeho největší lásku a zároveň druhou hlavní roli Lanu Langovou si zahrála právě Kristin.

Kristinin první počin na stříbrném plátně nesl název Eurotrip (2004) a žánrově se podobá komediím typu Prcičky nebo Roadtrip. Ztvárňuje zde děvče hlavní postavy Fionu a vystupuje vedle Matta Damona. Většina tohoto filmu se natáčela v Praze, která se Kristin neobyčejně líbila.

Dále si zahrála například ve filmech Hranice (2007), Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009), Upír (2011), Extáze (2011) a Space Milkshake (2012), kde si zahrála po boku Amandy Tapping a Robina Dunne známých především ze seriálu Sanctuary. Objevila se také v seriálech Earthsea (2004) nebo Chuck (2010)

Nyní hraje hlavní roli v seriálu Beauty and the Beast – Catherine Chandlerovou.


Hraje v