Kristine Nielsen

Kristine Nielsen

28.5.1955 69 let

Celé jméno: Kristine E. Nielsen
Místo narození: Bethesda, Maryland, USA
Známé projekty: Morning Glory, The Savages, Small Time Crooks

Nielsenová vyrůstala ve Washingtonu a Bethesdě ve státě Maryland jako dcera Homera Nielsena, který se narodil na Filipínách, a Eloise (rozené Gerardové) Nielsenové. Její matka, demokratka, pracovala ve státní správě, jeden čas i pro prezidenta Jimmyho Cartera, a její otec byl kapitánem amerického námořnictva. Rodina trávila léto na Cape Cod. Její sestrou byla Karen (Nielsen) Grammaticasová, manželka Dr. Andrewa Grammaticase. Jejím dědečkem z otcovy strany byl Harold Nielsen, který bojoval v první světové válce a měl dánské předky. Její pradědeček Lewis Gerard byl přistěhovalec z Francie, který bojoval za Unii v občanské válce.

Vystudovala Northwestern University (bakalářský titul) a Yale School of Drama (magisterský titul), na Yale mezi její spolužáky patřili Frances McDormandová a Tony Shalhoub, je provdaná za herce Brenta Langdona.

Nielsenová byla v roce 2013 nominována na cenu Tony za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za roli Soni ve hře Váňa a Soňa a v roce 2019 na cenu Tony za nejlepší ženský herecký výkon ve hře Gary: A Sequel to Titus Andronicus. Nielsenová se poprvé objevila v televizi v epizodě seriálu Tales from the Crypt z roku 1990. Objevila se také v seriálech Third Watch, Conviction, ve dvou epizodách seriálu Law & Order a ve třech epizodách seriálu Political Animals v roli Alice.

V roce 2022 si Nielsenová zahrála v seriálu The Gilded Age na HBO.

Foto: theatermania.com


Hraje v