Lawrence Gilliard Jr.

Lawrence Gilliard Jr.

22.9.1971 52 let

Celé jméno: Lawrence Gilliard Jr.
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: The Wire, The Walking Dead, The Deuce

Lawrence, také známý jako Larry, se narodil roku 1971 v New Yorku. Jedná se o amerického filmového, televizního a divadelního herce. Když mu bylo 7 let, tak se se svou rodinou přestěhoval do Baltimoru v Marylandu. Studoval klasickou hudbu na Baltimore School for Arts. Herectví studoval na American Academy of Dramatic Arts a na Stella Adler Conservarory.

Lawrence hraje většinou ve svých snímcích záporné role. Poprvé se objevil roku 1991 ve filmu Straight Out of Brooklyn, kde si zahrál Dennise Browna. Dále si zahrál větší role ve filmech Můj nejmilejší bar, White Lies a Neodolatelná.

Po seriálové stránce je na tom poměrně lépe. Většinou hrál jen jedno epizodní role ve svých seriálech. Roku 1993 hrál v první sérii seriálu George, roku 2002 hrál opakující se roli v seriálu The Wire a další příležitost přišla roku 2009 v seriálu The Beast. Další poměrně velká role přišla roku 2012 v seriálu Army Wives, kde hrál Marca Williamse. Největší jeho dosavadní role, dokonce jedna z hlavních, přišla roku 2013, když začal hrát postavu Boba Stookeye v seriálu The Walking Dead. Poté si zahrál větší role v seriálech Graceland a The Deuce.

Při natáčení seriálu The Wire se seznámil s herečkou Michelle Paress, kterou si vzal za ženu.

Foto: HBO


Hraje v