Leo Howard

Leo Howard

13.7.1997 26 let

Celé jméno: Leo Howard
Místo narození: Newport Beach, Kalifornie, USA
Známé projekty: Kickin' It, Freakish, Why Women Kill, Legacies

Leo je synem chovatelů psů, kteří řídí psí ranč, jež se specializuje na chovatelství buldoků. Jeho otec má anglické a skotsko-irské kořeny a jeho matka je aškenázská Židovka. Leo strávil většinu dětství na maloměstě Fallbrook v blízkosti San Diega a už od mala se věnoval bojovému umění. Trénoval ho pod světovým šampionem Mattem Mullinsem a byl nejmladším členem jeho třídy. Už v pouhých osmi letech vyhrál Leo tři světové šampionáty. Specializuje se především na Shōrin-ryū, ve kterém už má dva černé pásky.

Od dětství byl Leo fanouškem filmů Bruce Lee a Chucka Norrise a obdivoval jejich schopnost spojit bojové umění s herectvím. Když si ho všimli hledači talentů, získal nejdříve pár rolí v reklamách a následně se přesunul k větším projektům. Svou první roli získal v roce 2005 v jedné epizodě seriálu Monk. Poté se Leo věnoval spíše bojovému umění, avšak v roce 2009 se k herectví vrátil. Stal se totiž moderátorem talk show na Disney s názvem Leo Little's Big Show a také získal první filmovou roli ve Aussie and Ted's Great Adventure. V témže roce si zahrál i ve filmu G.I. Joe: The Rise of Cobra, kde všechny své kaskadérské kousky předváděl sám, dále v Prckové, v seriálu Zeke & Luther a následně se stal hlavní hvězdou nezávislého filmu Logan (2010). V roce 2011 ztvárnil mladého Conana ve filmu Barbar Conan, kde opět všechny své kaskadérské kousky prováděl sám.

V roce 2010 získal ústřední roli v Disney seriálu Kickin' It jako mladá expert na karate. Seriál získal celkem čtyři série a v poslední se Leo zhostil i režisérského postu u jedné epizody. Dále ztvárnil jednu z hlavních rolí v hororovém seriálu Freakish, objevil se v pár dílech v Santa Clarita Diet a další hlavní roli získal v Why Women Kill. V roce 2019 se objevil v druhé sérii Legacies, kde se od třetí série dočkal povýšení mezi hlavní postavy. V roce 2020 byl také obsazen do poslední série The 100, kde se objevil v epizodě, jež sloužila jako pilot pro případný spin-off, ve kterém by patřil k hlavnímu osazenstvu.

V roce 2016 si zahrál ve videoklipu k písni History od Olivie Holt. Je také členem své kapely Ask Jonesy & Company a svůj první singl Burning Fire vydali v roce 2017.


Hraje v