Lesley-Ann Brandt

Lesley-Ann Brandt

2.12.1981 42 let

Celé jméno: Lesley-Ann Brandt
Místo narození: Kapské město, Západní Kapsko, Jihoafrická republika
Známé projekty: Spartacus, The Librarians, Lucifer

Lesley se narodila v Jihoafrické republice, kde hrála soutěžně pozemní hokej. V roce 1999 s rodiči a mladším bratrem emigrovala na Nový Zéland. V Aucklandu pracovala jako prodavačka a následně jako náborový konzultant pro IT a příležitostně jako modelka. Přes modeling se dostala do televize k reklamám a v roce 2009 získala první významnou roli v seriálu Diplomatic Immunity a hostovala v australským telenovelách.

V první řadě seriálu Spartacus, kde Lesley ztvárnila postavu Naevie, se znovu setkala se svým hereckým kolegou Craigem Parkerem (Diplomatic Immunity) a výrazně na sebe upozornila. V seriálu vydržela pouhé dvě série, po kterých odešla pryč, a proto ji musela nahradit herečka Cynthia Addai-Robinson. Dále následovaly epizodní role v Legend of the Seeker, Chuck a CSI: NY.

V poslední době se objevila ve větší roli v Single Ladies, The Librarians, epizodní roli v Gothamu a její velkou rolí se stala bývalá démonka Maze v seriálové adaptaci komiksového Lucifera. Této roli se věnovala v letech 2016–2021 a výrazně se díky ní proslavila. Následně zamířila například do animovaného seriálu Captain Fall, kde namluvila Lizu Barrel nebo do zombie seriálu The Walking Dead: The Ones Who Live, kde ztvárnila Pearl Thorne.

Od roku 2015 má za muže herce Chrise Paynea Gilberta, se kterým má od roku 2017 syna Kingstona Paynea Brandta-Gilberta.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v