Linus Roache

Linus Roache

1.2.1964 60 let

Celé jméno: Linus William Roache
Místo narození: Manchester, Lancashire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Batman začíná, Law & Order, Vikings, Homeland

Linus Roache se narodil roku 1964 v Manchesteru, kde se narodil do rodiny herce Williama Roachea a herečky Anny Cropper. Linus chodil na školu Bishop Luffa School a Rydal School. Herectví studoval na škole Central School of Speech and Drama.

Linus se začal věnovat herectví od roku 1975, když si zahrál v jedné epizodě seriálu Coronation Street. Poté se mu nedostávalo moc příležitostí, sice si zahrál v pár filmech a seriálech, ale opravdu malé role. Změna nastala roku 1994, když začal hrát v seriálu Seaforth jako Bob Longham.

Po poměrně pravidelné roli v tomto seriálu se začal objevovat ve filmech. Roku 1994 si střihl hlavní roli ve filmu Priest, kde si zahrál faráře Grega Pilkingtona. Menší role si zahrál ve filmech Křídla vášně a Zásah srdce. Roku 2000 se objevil ve filmu Pandaemonium, díky čemuž získal cenu Evening Standard British Film Award.

Po pár menších rolích ve filmech RFK, Hartova válka a Dvanáctiletí se roku 2005 objevil jako otec Bruce Waynea ve filmu Batman začíná. Od tohoto roku se začal více věnovat seriálovým rolím. Jako Andy Archer se objevil v seriálu Kidnapped, v letech 2008 – 2010 se objevoval jako Michael Cutter v seriálu Law & Order a tu stejnou roli si střihl i v pár epizodách seriálu Law & Order: Special Victims Unit.

Roku 2014 přijal roli krále Ecberta v seriálu Vikings, kde se objevuje dodnes. Téhož roku si zahrál v jedné epizodě seriálu The Blacklist na stanici NBC. Abychom se nevěnovali jenom seriálům, tak je ještě dobré zmínit Linusovu menší roli v televizním filmu Titanic, kde jsme si jej také mohli všimnout.

Linus je od roku 2002 ženatý s Rosalind Bennett.

Foto: History


Hraje v