Lombardo Boyar

Lombardo Boyar

1.12.1973 50 let

Celé jméno: Lombardo Boyar
Místo narození: El Paso, Texas, USA
Známé projekty: The Bernie Mac Show, Over There, Murder in the First

Lombardo Boyar je americký herec. Je veteránem armády Spojených států, sloužil jako přední pozorovatel ve vysoce ceněné 82. vzdušné divizi během 90. let.

Na televizních obrazovkách se začal objevovat od roku 1996. Často se ale jednalo pouze o epizodní role. V 90. letech se mihl v Dangerous Minds, Baywatch, Malcolm & Eddie, Walker, Texas Ranger, Nothing Sacred, ER, L.A. Doctors či The Pretender.

Z počátku nového století si ho můžete vybavit jako zloděje Ramona Garciu v dvojdíle 24. Především získal ale svoji první větší roli a to Chuye v seriálu The Bernie Mac Show, ve které se objevil v celkem 34 dílech (2001–2006). V roce 2005 pak získal svoji první hlavní roli a to ve válečném seriálu Over There, kde hrál Sergio Del Rioe. Bohužel seriál byl po první řadě zrušen.

Po dalších skoro deseti letech epizodních rolích se mu až v roce 2014 podařilo získat další hlavní roli. A to v seriálu Murder in the First, kde hrál inspektora Edgara Navarro. Seriál se dočkal třech řad.

Opakující role měl následně v seriálech Station 19 a S.W.A.T..

I když není Boyar velmi obsazovaný herec, k penězům si vypomáhá ještě dabingem. Američané mohou jeho hlas znát ze spoustu reklam.


Hraje v