Marc Rissmann

Marc Rissmann

44 let

Celé jméno: Marc Rißmann
Místo narození: Berlín, Německo
Známé projekty: The Last Kingdom, Overlord, Game of Thrones

Marc Rissmann je německý herec, který se narodil roku 1980 v Berlíně. Ve stejném městě se vzdělával na dramatické škole, kde se z něj stal herec. Původně vystupoval v divadlech, ale následně se přesunul do televizních obrazovek a na filmová plátna.

Televizní a filmovou kariéru odstartoval roku 2011, objevoval se v různých německých seriálech, kde měl epizodní role. Branou do světa se pro něj stal seriál The Last Kingdom, kde se roku 2017 objevil ve čtyřech dílech jako Tekil. Díky tomu začal být obsazován do seriálů anglické a americké produkce.

Téhož roku se ještě objevil v malých rolích seriálů Into the Badlands a Riviera. Následně jsme ho mohli vidět ve filmu Overlord, kde ztvárnil Scherzera. Rok 2019 se pro něj stal zatím nejplodnějším. Nejenom, že se objevil v poslední sérii Game of Thrones jako Harry Strickland, ale zároveň si zahrál i Wilhelma Goertzmanna v seriálu The Man in the High Castle.

Mluví plynule německy i anglicky. Mezi jeho koníčky patří hraní nejrůznějších kolektivních i individuálních sportů. Kromě toho umí hrát na klavír a kytaru.

Foto CC BY-SA 4.0 Ana Ularu, Wikimedia Commons


Hraje v