Maria Fernanda Cândido

Maria Fernanda Cândido

25.5.1974 50 let

Celé jméno: Maria Fernanda Cândido
Místo narození: Londrina, Paraná, Brazílie
Známé projekty: My Hindu Friend, Fantastická zvířata

Maria Fernanda Cândido je brazilská herečka, která se narodila roku 1974 v Londrině. Vyrůstala v Curitibě a od dvanácti let žila se svými rodiči v São Paulu. Je dcerou Josého Reginalda a Agdy Cândidových, kteří se živili jako obchodníci.

Ve věku čtrnácti let ji objevil jeden agent, díky kterému se z ní stala profesionální modelka. Cestovala po světě a pózovala pro známé značky. Jakmile dokončila střední školu, žila zhruba půl roku v New Yorku, odkud se vrátila zpátky do Brazílie. Když jí bylo osmnáct let, rozhodla se ukončit svou kariéru modelky.

V rodné zemi studovala na University of São Paulo, po které zahájila svou hereckou kariéru. Na svém kontě má několik větších rolí, předně hrála v brazilských seriálech jako Terra Nostra, Um Só Coração, Como uma Onda, Paraíso Tropical, O Brado Retumbante či A Força do Querer.

Dokázala se prosadit i v několika filmech. Zahrála si například ve snímcích O Amuleto, My Hindu Friend či První zrádce. Roku 2022 se objevila ve třetím díle filmové série Fantastická zvířata, kde si zahrála brazilskou kouzelnici Vicêncii Santosovou.

Od roku 2005 žije se svým manželem Petritem Spahirem, se kterým má dvě děti. Ve svém volném čase si ráda čte.

Foto CC BY 2.0 Minerva97, Wikimedia Commons


Hraje v