Mark Addy

Mark Addy

14.1.1964 60 let

Celé jméno: Mark Ian Addy
Místo narození: York, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Thin Blue Line, Game of Thrones, Atlantis

Addy se narodil a vystudoval v Yorku. V letech 1982 – 1984 navštěvoval Královskou akademii dramatické tvorby. Nyní žije se svou ženou Kelly a třemi dětmi v Rufforthu, blízko vesnice Horní Poppleton nedaleko Yorku. Addyho předci žili v Yorku od roku 1910, kdy se do města přistěhoval jeho pradědeček. Jeho otec Ian strávil svůj pracovní život jako sklář.

Addy se objevil v televizi poprvé v roce 1988 ve snímku A Very Peculiar Practise, který následovaly snímky jako Heartbeat, Band of Gold, Married with Children, Bruised Fruit, Peak Practice, Too Much Sun a Sunnyside Farm. Zahrál si Billa Millera v sitcomu Still Standing a detektiva Boyla v druhé sérii britského sitcomu The Thin Blue Line. Objevil se také v komediálním seriálu Bonkers nebo v seriálu Bike Squad jako seržant John Rook.

Jednou z jeho posledních významných rolí jsou král Robert Baratheon ze seriálu Game of Thrones a Hercules ze seriálu Atlantis. Od roku 2009 bylo možné Addyho zahlédnout s Fay Ripley i v několika reklamách na Tesco Clubcard.

Jednou z jeho velkých filmových rolí byla vedlejší role ve filmu The Full Monty a role Freda Flintstone ve filmu z roku 2000 Flintstoneovi jedou do Rock Vegas. V této roli, stejně jako ve Still Standing hrál Addy pracujícího člověka. Další jeho rolí byla vedlejší role ve filmu Jack Frost, kde si zahrál s Michaelem Keatonem. V roce 2001 si zahrál sluhu ve filmu Down to Earth a roli Rolanda ve filmu Příběh rytíře. Zahrál si také Davida Phillbyho ve filmu The Time Machine a jako kapitán lodi se objevil na okamžik i ve filmu Cesta kolem světa za 80 dníJackie Chanem a Stevem Cooganem. V roce 2010 se objevil ve filmu Robin Hood jako Friar Tuck.

Addy se nevyhýbá ani divadelním prknům. V roce 2006 hrál Kecina Snella v divadelní hře Donkey's Years v londýnském Comedy Theatre. V letech 2007–2008 se objevoval v Britském národním divadle jako DogberryMuch Ado About Nothing a jako Hjalmar Johansen v divadelní hře Fram.

Foto: HBO


Hraje v