Martin Cummins

Martin Cummins

28.11.1969 54 let

Celé jméno: Martin Cummins
Místo narození: North Delta, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Poltergeist: The Legacy, When Calls the Heart, Riverdale

Martin Cummins je kanadský herec, který se narodil roku 1969 v North Deltě. Poté, co vystudoval Seaquam Secondary School, zamířil do hereckého studia, kde se připravoval na své první role. Kariéru odstartoval už ve svých 18 letech.

Zpočátku získával vedlejší seriálové i filmové role. Jeho první větší rolí se stala postava Nicka Boylea, kterého si v letech 1996–1999 zahrál v seriálu Poltergeist: The Legacy. Jeho postava tu patřila mezi hlavní. Následně měl poměrně výrazné role v seriálech Dice, Dark Angel, Black Sash, Smallville, Life as We Know It a The Mountain.

V letech 2007–2008 se věnoval postavě Briana Taylora, kterého si zahrál v seriálu Kyle XY. Následně sehrál roli detektiva Terryho Rhodese v seriálu Shattered, kde si zahrál v letech 2010–2011. Dále se objevil i v seriálech V, Eureka, True Justice, The Whispers a UnREAL.

Roku 2014 byl obsazen do seriálu When Calls the Heart, kde hraje až do současné doby Henryho Gowena. Během toho se objevil i v seriálu Riverdale, ve kterém si zahrál šerifa Toma Kellera. Vidět jsme ho mohli i v seriálu Away, kde si roku 2020 zahrál Jacka Willmorea.

Úspěch slaví především v seriálech, nicméně se sem tam objevuje i ve filmech. Výraznější postavy ztvárnil například ve snímcích Cesta ke zlu, The Christmas Shepherd a Smrtící mráz.

Jeho první manželkou se stala herečka Brandy Ledford, kterou si vzal roku 1998 a se kterou se rozvedl roku 2004. Společně s ní má jednoho syna. Následně si roku 2013 vzal za ženu Christine Wallace, se kterou je doposud. S tou má tři děti.

Foto: CW


Hraje v