Matt Barr

Matt Barr

14.2.1984 40 let

Celé jméno: Matthew Jerome Barr
Místo narození: Allen, Texas, USA
Známé projekty: Jízda s Elvisem, Hellcats, Valor, Blood and Treasure

Matt Barr, celým jménem Matthew Jerome Barr, je americký herec, který se narodil v únoru roku 1984 v předměstí Dallasu. Jeho otec Mike Barr býval fotbalovým trenérem na Purdue University a Southern Methodist University, nyní se však živí v obchodu s nemovitostmi. Jeho matka DeDe Barr je portrétistka.

V rodném Allenu vyrůstal s mladším bratrem Lukem a sestrou Sarou až do doby, kdy byl ve čtvrté třídě, protože tehdy se celá rodina přestěhovala do jiného předměstí Dallasu, tentokrát do Fairview.

K herectví se poprvé dostal už během studia na střední škole, kdy vystupoval v různých divadelních představeních. A právě na střední škole se dozvěděl o tom, že se chystá film o fotbale, Levelland, ve kterém si chtěl zahrát. U konkurzu zaválel a podařilo se mu získat jednu z hlavních rolí, postavu Zacha Stanleyho.

Po takto vydařeném úvodu své kariéry se rozhodl přestěhovat do Los Angeles, kde měl rozhodně více příležitostí ke hraní. Zde získal několik epizodních rolí v různých známých seriálech, ale tou nejvýznamnější rolí v tomto období se stala postava Brandona Vandecampa, kterého si zahrál ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře.

Následovaly další seriálové role, ze kterých jsou nejvýznamnější postavy Mike FlemingCommander in Chief a DerekOne Tree Hill. V této době se mu zároveň podařilo získat hlavní roli ve filmu Jízda s Elvisem, kde ztvárnil Davida Stanleyho.

Poté jsme ho mohli vidět v seriálu Harper's Island, kde si roku 2009 zahrál Christophera Sullivana. Dále měl v letech 2010–2011 velkou roli v seriálu Hellcats, kde se objevil jako Dan Patch. Následně se roku 2012 objevil v minisérii Hatfields & McCoys a v nepříliš úspěšném hororu 7 pod nulou.

V letech 2014–2015 jsme si ho mohli zapamatovat díky roli Nicka Hawleyho, kterého si zahrál v mysteriózním seriálu Sleepy Hollow. Poté získal jednu z hlavních rolí seriálu Valor a velkou roli ve filmu The Layover. Od roku 2019 ho můžeme vídat v seriálu Blood and Treasure, kde hraje hlavní postavu jménem Danny McNamara.

Zajímavostí je, že se roku 2013 ucházel o roli Barryho Allena, který se měl objevit v seriálu Arrow a následně v samostatném seriálu The Flash. Patřil mezi finální uchazeče, nicméně mu roli sebral herec Grant Gustin.

Foto: CBS


Hraje v