Matt Bomer

Matt Bomer

11.10.1977 43 let

Celé jméno: Matthew Staton Bomer
Místo narození: Webster Groves, Missouri, USA
Známé projekty: White Collar, Doom Patrol, American Horror Story

Matt se narodil ve Webster Groves, Greater St. Louis, v Missouri, matce Sissi a otci Johnovi, bývalému hráču za Dallas Cowboys. Má sestru Megan a bratra Neilla. Se svým manželem Simonem Hallsem má tři syny – dvojčata jim donosila náhradní matka.

Na střední škole Klein High School byl jeho spolužákem herec Lee Pace (Pushing Daisies), v roce 2001 odpromoval na univerzitě Carnegie Mellon University v Pittsburghu v Pensylvánii s bakalářským diplomem z výtvarných umění. Po studiu se přestěhoval do New York City a pracoval na scéně, dokud ho neobsadili do malých rolí, jako Iana Kiplinga v All My Children. Mezi lety 2002–2003 ztvárňoval roli Bena Readea v jiném televizním seriálu Guiding Light od stanice CBS, kde zůstal po 6 epizod.

První významnější role přišla v ne tak úspěšném mysteriózním seriálu Tru Calling od stanice FOX, který byl ještě během druhé série zrušen. Matt hrál přítele hlavní představitelky, kterou ztvárňovala Eliza Dushku, známá ze seriálů Buffy a Dollhouse. Matt se s Elizou znovu shledal ve White Collar. Matt se poté objevil v seriálu North Shore či thrilleru s Jodie Foster Flightplan. Hlavní roli si zahrál ve filmu The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, kde ztvárnil válečného veterána, který chce znovu kvůli bratrovi vstoupit do armády, ale po cestě nastanou problémy. Dále se objevil v dalším krátce trvajícím seriálu Traveler.

Do povědomí diváků se zapsal jako Bryce Larkin, tajný špion, bývalý přítel Sáry a nemesis hlavní postavy v akčně-komediálním seriálu od NBC Chuck. Jeho prozatím největší rolí je geniální podvodník Neal Caffrey, který pomáhal řešit agentu FBI Peteru Burkovi (Tim DeKay) případy týkající se „lehkých“ zločinů jako jsou krádeže, padělání či pašování v seriálu stanice USA White Collar.

Mezi jeho nejnovější filmové zářezy patří menší role ve filmech Bez kalhot (2012), Vyměřený čas (2011) a momentálně Stejná srdce (2014), za kterou obdržel Critics' Choice Television Award.

V posledních letech jsme ho mohli vidět jako Donovana v American Horror Story a také v seriálové adaptaci F. Scotta Fitzgeralda v produkci Amazonu The Last Tycoon, kde si zahrál hlavní roli. Nyní září jako bývalý pilot Larry alias Negative Man v Doom Patrol.

Zajímavosti

Foto: Twitter Matta Bommera


Hraje v