Matt Letscher

Matt Letscher

26.6.1970 52 let

Celé jméno: Matthew Letscher
Místo narození: Grosse Pointe, Michigan, USA
Známé projekty: Zorro: Tajemná tvář, Almost Perfect, The Carrie Diaries

Americký herec Matt Letscher se narodil roku 1970 v Michiganu. Chodil na školu University of Michigan. Má staršího bratra Briana Letschera, který je také hercem. V současné době je ženatý s Jennifer Letscher, se kterou má dvě děti.

Matt Letscher je především seriálový herec, ale objevil se i ve filmech, ve kterých však neměl velké role. Mezi ty větší se počítá postava kapitána Harrisona Lovea ve filmu Zorro: Tajemná tvář z roku 1998. Dále se objevil ve filmu Ona, kde si zahrál Charlese.

Seriálovým rolím se věnuje od svého hereckého debutu, tedy od roku 2013. Jeho první velká role byla postava Roba Paleyho v seriálu Almost Perfect, kde se objevoval v letech 1995–1997. Na další velkou roli si musel počkat až do roku 2002, kdy byl obsazen do role Gavina Stonea v seriálu Good Morning, Miami.

V letech 2008 – 2009 jsme ho mohli vidět v seriálu Eli Stone jako Nathana Stonea. Jedné ze svých největších rolí se dočkal roku 2013, kdy byl obsazen do seriálu The Carrie Diaries jako Tom Bradshaw. Seriál po dvou řadách skončil, proto si hledal nové působiště. Krátce jej nalezl v seriálu The Flash, kde si roku 2015 zahrál Eobarda Thawnea. Tuto roli si navíc ještě zopakoval v seriálu Legends of Tomorrow, kde se objevil v letech 2016–2017.

Kromě filmových a televizních rolí působí i v divadlech, kde je velmi známý. Zároveň nadaboval pár postav ve hře BioShock 2.

Foto CC BY 3.0 Fernand, Wikimedia Commons


Hraje v