Matthew Lewis

Matthew Lewis

27.6.1989 34 let

Celé jméno: Matthew David Lewis
Místo narození: Leeds, West Yorkshire, Angle, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, The Syndicate

Matthew Lewis je anglický filmový, televizní a divadelní herec, který se narodil Adrianovi Lewisovi a Lyndě Needhamové. Má dva starší bratry, Chrise a Anthonyho, který je taktéž herec. Vzdělával se na St Mary's Menston Catholic Voluntary Academy.

Už od svých pěti let se věnoval herectví. Začínal s menšími rolemi v televizních programech a poprvé se objevil v Some Kind of Life. Poté si zahrál Nevilla Longbottoma v sérii filmů o Harrym Potterovi, díky čemuž je známý. Kromě toho si zahrál v seriálu The Syndicate. V roce 2012 se objevil v hudebním videoklipu Filth skupiny A Band of Buriers. Následující rok jsme ho mohli vidět také ve filmu Wastland jako Dodda nebo ve filmu The Sweet Shop jako reportéra. V roce 2016 se objevil také ve filmu Me Before You.

V divadle se poprvé objevil v roce 2011 ve hře Agathy Christie Verict. O rok později ztvárnil Micka ve hře Our Boys. V roce 2016 jsme ho mohli vidět jako Petera ve hře Unfaithful.

Kromě toho je Lewis vicepresidentem charity Leeds Rugby Foundation. Svůj život spojuje herec s číslem jedenáct, které mu už několikrát zasáhlo do života. V jedenácti letech také získal roli v Harrym Potterovi. Herec si na pravé ruce pořídil tetování s tímto číslem.

Foto CC BY-SA 2.0 Joella Marano, Wikimedia Commons


Hraje v