Melissa Rauch

Melissa Rauch

23.6.1980 43 let

Celé jméno: Melissa Ivy Rauch
Místo narození: Marlboro Township, New Jersey
Známé projekty: The Big Bang Theory, True Blood

Melissa Rauch je americká herečka původem z Marlboro Township v New Jersey. Má bratra Bena a vychována je v židovské víře. Zájem o herectví projevila už na marlborské střední. Bakalářský titul získala v New Yorku na Marymount Manhattan College. Už během studií vystupovala jako komička. Její první televizní role byla v show Best Week Ever. Proslavila se díky komediálnímu divadelnímu vystoupení The Miss Education of Jenna Bush, ve kterém hrála dceru bývalého amerického prezidenta.

V roce 2009 začala hrát v seriálu The Big Bang Theory postavu Bernadette Rostenkowski, kamarádku Penny. Ve čtvrté sérii začala chodit s Howardem a stala se jednou z hlavních postav seriálu. V roce 2011 byla za svou roli nominována na Screen Actors Guild Award for Outstanding Performance. Pro hlasy, které používá v seriálu, jí byli předlohou její rodiče. Vysoký pištivý hlas je její matky, a když mluví s paní Wolovitzovou, tak kopíruje hlas svého otce. Oba dva hlasy jsou naprosto odlišné od jejího skutečného hlasu.

V roce 2010 se objevila v několika epizodách seriálu True Blood jako Summer. Dále si zahrála v seriálu The Office a ve filmu I Love You, Man. V roce 2013 se nechala nafotit pro časopis Maxim a v roce 2014 se v něm umístila na 64. místě v žebříčku HOT 100 ženských celebrit.

Mellisa Rauch je vdaná za spisovatele Winstona Raucha (uměleckým jménem Beigel), se kterým se seznámila na vysoké a spolupracovala s ním na mnoha svých projektech. V roce 2017 se jim narodila holčička jménem Sadie.

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v