Michael Cerveris

Michael Cerveris

6.11.1960 63 let

Celé jméno: Michael Cerveris
Místo narození: Bethesda, Maryland, USA
Známé projekty: The Mexican, Stake Land, Fringe, The Tick

Michael se narodil v marylandské Bethesdě, dětství však z větší části strávil v Huttingtonu v Západní Virginii. Střední školu vystudoval v New Hampshire a následně přešel na prestižní Yale, na kterém úspěšně absolvoval studium divadelních věd.

Po studiu zahájil bohatou divadelní kariéru a prosadil se i na slavné scéně na Broadwayi. Z her, jimiž se proslavil, jmenujme především Assassins a Fun Home, za které získal prestižní Cenu Tony.

Vedle divadla se Cerveris dodnes věnuje i hudbě. Vystupuje s kapelou Boba Moulda, s kterou vydal už tři studiová alba. Poslední s názvem Piety vyšlo v roce 2016.

S herectvím začínal v osmdesátých letech a první velkou roli si střihl v seriálu Fame. Dále se proslavil vedlejšími vystoupeními ve filmech The Mexican a Temptation, na které navázal další větší rolí v seriálové dramedii The American Embassy. Ve druhé dekádě jednadvacátého století exceloval v úspěšných seriálech Fringe, Treme a The Good Wife.

V poslední době hrál Michael Ramesse IV. v novince The Tick a brzy jej uvidíme coby zločinného Profesora Pyga v Gothamu.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Michaela Cerverise


Hraje v