Michael Trucco

Michael Trucco

22.6.1970 53 let

Celé jméno: Edward Michael Trucco
Místo narození: San Mateo, Kalifornie, USA
Známé projekty: Battlestar Galactica, Fairly Legal, Disjointed

Michael Trucco pochází ze San Matea, kde se narodil roku 1970. Vzhledem k tomu, že se jeho otec živil jako policista, měl i Michael zájem o to působit v této profesi, a proto chodil na Santa Clara University, kde se zaměřoval na kriminální obor. K němu si však přidával předměty zaměřující se na divadlo, které ho nakonec přiměly ke změně oboru.

Po úvodních divadelních zkušenostech přešel roku 1994 do televize. V průběhu let se mu podařilo získat hned několik rolí, nicméně ty pochází především ze seriálů. Zahrál si i ve filmech, ale v nich měl menší role. Zmiňme například snímky Jak to dělaj kluci, Bouře meteorů a Hush, ve kterých měl větší role.

Po několika především epizodních rolích se mu roku 1998 podařilo získat roli Spoona v seriálu Pensacola: Wings of Gold, kde vystupoval až do roku 2000. Poté následovaly menší role v seriálech Sabrina, the Teenage Witch, That's Life či One Tree Hill.

V letech 2005–2009 na sebe dokázal výrazně upozornit díky roli Samuela Anderse, kterého si zahrál ve sci-fi seriálu Battlestar Galactica. Na tuto roli navázal postavou Justina Patricka, kterého si zahrál v seriálu Fairly Legal. V té době měl i výrazné role v seriálech Castle, How I Met Your Mother a Revenge. Slyšet jsme ho mohli i v animáku Young Justice, kde namluvil Adama Strange.

Po roce 2013 se i nadále objevuje v seriálech, ale v nich má opět především epizodní roličky. Více jsme ho mohli vidět například v Killer Women, Grandfathered, Big Shot, The Rookie či Midnight Mass. Z poslední doby je jeho největší rolí Tae Kwon Doug, kterého si v letech 2017–2018 zahrál v nepříliš úspěšném seriálu Disjointed. V roce 2021 znovu navázal spolupráci s režisérem Mikem Flanaganem, který ho obsadil do minisérie Midnight Mass.

Herec má italské a norské předky. Na střední škole se věnoval hraní fotbalu a kromě toho, že se chtěl stát policistou, uvažoval i nad kariérou závodního jezdce. Od roku 2009 je jeho manželkou herečka Sandra Hess.

V roce 2007 ošklivě havaroval společně se svým kamarádem. Zatímco jeho kamarád přežil nehodu bez vážnějších komplikací, Trucco byl ošklivě zraněn a musel být převezen do nemocnice, kde ho operovali. Za pár dní byl už v pořádku, a tak ho propustili, nicméně mu doktoři řekli, že měl velké štěstí, protože utrpěl podobná zranění jako herec Christopher Reeve, který se zranil během jízdy na koni.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v