Mike Henry

Mike Henry

7.11.1965 56 let

Celé jméno: Michael Henry
Místo narození: Richmond, Virginie, USA
Známé projekty: Family Guy, The Cleveland Show

Mike Henry je americký dabér, který se narodil roku 1965 v Richmondu. Společně se svým mladším bratrem Patrickem se narodil rodičům, kteří se věnovali umění, ale po čase se rozvedli, a proto Mike trávil většinu času se svou matkou. Chodil na školy Collegiate School a Washington and Lee University.

Na škole se většinou věnoval baseballu, po dostudování se zaměřil na hraní v krátkometrážních filmech, díky kterým poznal Setha MacFarlanea. Ten mu v podstatě změnil život.

Když MacFarlane rozjížděl seriál Family Guy, tak požádal Mikea o pomoc s dabováním. Už tedy od roku 1999 se Mike podílí na tomto seriálu, kde dabuje hned několik postav. Mezi hlavní patří Cleveland Brown a John Herbert. Postava Clevelanda získala roku 2009 svůj vlastní seriál, který se jmenoval The Cleveland Show. Zde Mike Henry daboval kromě Clevelanda i jeho nevlastního syna Ralla.

Kromě toho se občas podílí na dabování seriálu American Dad!, který je taktéž od Setha MacFarlanea. Dále se mihl i v několika hraných rolích. V letech 2003–2006 ztvárnil Eda v seriálu Gilmore Girls a od roku 2017 hraje Danna v seriálu The Orville.

Aktuálně má za manželku Saru Voelker, se kterou má dceru Josie. Z dřívějšího manželství má syna Jacka.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v