Milo Ventimiglia

Milo Ventimiglia

8.7.1977 43 let

Celé jméno: Milo Anthony Ventimiglia
Místo narození: Anaheim, Kalifornie, USA
Známé projekty: Gilmore Girls, Heroes, Mob City, The Whispers, This Is Us

Milo se narodil roku 1977 v Kalifornii do rodiny Carol Wilson a Petera Ventimiglia. Jeho matka má anglické, irské, skotské a francouzské předky a otec Peter pochází ze Sicílie. Milo má dvě starší sestry Leslie a Laurel. Chodil na střední školu v Kalifornii, kde se stal prezidentem ve studentské radě. Tuto školu absolvoval roku 1995 a poté začal studovat American Conservatory Theater. Během této doby si již stihl odehrát svůj herecký debut v seriálu The Fresh Prince.

Milo začal působit, jak v divadlech a seriálech, tak i na stříbrných plátnech. Z jeho seriálových projektů je známý hlavně účastí v seriálu Gilmore Girls, kde hrál dvě série jednu z hlavních postav, Jesse Marianoa. Dále je znám svou hlavní rolí v seriálech Heroes, kde si zahrál Petera Petrelliho, a Chosen. Z novějších seriálů se objevil v Mob City, The Whispers a This Is Us.

Co se filmových adaptací týče, tak si zahrál ve filmech jako Nejlepší je to na sněhu, Rocky Balboa, Patologie, Ozbrojení a nebezpeční, Order of Chaos, The Divide nebo Kiss of the Damned. Zároveň je také částečným režisérem, když zrežíroval film Dave Knill Finds His Soul.

Milo je vegetarián (roku 2009 byl zvolen Nejvíc sexy vegetariánem), nekouří, nepije alkohol, je fanouškem britské kapely The Clash a vášnivým skateboardovým fanouškem. Také rád surfuje, vaří a jezdí na snowboardu. Věnuje se charitě.

Foto CC BY 2.0 Ken Yeung, Wikimedia Commons


Hraje v