Morena Baccarin

Morena Baccarin

2.6.1979 45 let

Celé jméno: Morena Silva de Vaz Setta Baccarin
Místo narození: Rio de Janeiro, Brazílie
Známé projekty: Firefly, V, HomelandGot­ham

Morena Baccarin je brazilská herečka, která se narodila roku 1979. Její matka Vera Baccarin je herečkou a její otec Fernando Baccarin zase novinářem, který pochází z Itálie. Když jí bylo sedm let, tak se s rodiči přestěhovala do New Yorku, kde její otec získal práci redaktora v Globo TV.

V New Yorku chodila Morena na školy Public School 41 a New York City Lab School for Collaborative Studies. Poté navštěvovala vysokou školu Fiorello H. LaGuardia High School of Music and Art and Performing Arts. Divadlu se věnovala už na Juilliard School a ve filmovém a televizním herectví se začala angažovat od roku 2001.

Její první rolí byla Monica ve filmu Parfém z roku 2001. Téhož roku si ještě stihla zahrát hlavní roli Rebeccy ve filmu Way Off Broadway. Hned následující rok získala velkou roli v seriálu Firefly. Zde se jako Inara Serra objevovala v letech 2002–2003. Díky této roli se proslavila a podařilo se jí tak získat hlavní roli v seriálu Still Life, kde si zahrála Maggie Jone. Seriál však neměl úspěch, a proto byl po šesti epizodách zrušen.

Roku 2005 si opět zahrála postavu Inary, tentokrát ve filmu Serenity, který navazoval na seriál Firefly, a poté následovaly menší epizodní role v seriálech The O.C., How I Met Your Mother, Justice, Las Vegas a Stargate SG-1. V roce 2007 se objevila ve větší roli v seriálu Heartland a poté následovaly další epizodní role, které však roku 2009 překazila velká role Anny v seriálu V.

Zatím největší rolí této herečky je bezesporu Jessica Brody ze seriálu Homeland, v jehož prvních třech řadách se objevila. Po této roli následovala další velká role v seriálu Gotham, kde hraje Dr. Leslie Thompkins. Morenini fanoušci ji také mohli poznat v seriálu The Flash, kde dabuje Gideon. Známá je také z filmů o Deadpoolovi, kde hraje Vanessu.

V roce 2011 se vdala za amerického filmového producenta a režiséra Austina Chicka a v říjnu roku 2013 se jim narodil syn Julius. V září 2015 její PR manažerka potvrdila, že Morena čeká druhé dítě, a to s Benem McKenziem, svým hereckým kolegou z Gothamu. Narodila se jim dcera Frances Laiz Setta Schenkkan. Pár se nakonec roku 2017 vzal.

Morena je zapálenou čtenářkou, zbožňuje Shakespearova díla, staré filmy a ráda vaří. Jako malá milovala sci-fi, dnes se raději podívá na seriál Grey's Anatomy, který zbožňuje.

Foto CC BY 2.0 Raven Underwood, Wikimedia Commons


Hraje v