Nadia Hilker

Nadia Hilker

1.12.1988 35 let

Celé jméno: Nadia Hilker
Místo narození: Mnichov, Bavorsko, Německo
Známé projekty: The 100, The Walking Dead

Německá herečka Nadia Hilker se narodila roku 1988 v Mnichově. Společně se svým bratrem se narodila otci IT odborníkovi a matce letušce. Herectví si oblíbila už v dětství, a proto se mu v dospělosti chtěla věnovat profesionálně.

Ještě předtím se však věnovala modelingu, a to od doby, kdy na ni narazila agentka ve škole baletu. Hereckou kariéru odstartovala roku 2010 v rodném Německu, později se přesunula do USA, kde sklidila mnohem větší úspěch. Zahrála si například i v legendárním nekonečném seriálu Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei.

Věnuje se především seriálům, ale několikrát se jí podařilo získat i velkou filmovou roli. Z filmů zmiňme například snímky Spring a Aliance, ve kterých se objevila. Známá je především díky Luně, kterou si v letech 2016–2017 zahrála v seriálu The 100. Od roku 2018 začala působit v seriálu The Walking Dead, kde se objevila jako Magna.

Když se zrovna nevěnuje hraní, tak si sem tam něco napíše, což jí údajně umožňuje rozšiřovat svou kreativitu. Dále má ráda vaření a hudbu. Jejím idolem je Michael Jackson. Kromě rodné němčiny ovládá i angličtinu a italštinu.

Foto: AMC


Hraje v