Noah Gray-Cabey

Noah Gray-Cabey

16.11.1995 28 let

Celé jméno: Noah Gray-Cabey
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: My Wife and Kids, Heroes, Code Black

Noah Gray-Cabey je americký herec, která se roku 1995 narodil Shawnovi Cabeyovi a Whitney Gray. Pochází sice z Chicaga, ale vyrůstal v Newry. Už jako malý hrál na dětský klavír a zhruba ve věku čtyř let si stál za tím, že se chce naučit hrát na skutečný klavír.

Roku 2004 se se svou rodinou přestěhoval do Kalifornie, kde se vzdělával na Paraclete High School. Jakmile dokončil střední školu, tak se vzdělával na Harvardu. Jako hudebník se prosadil již ve velmi útlém věku. Dokazuje to i fakt, že se na své první turné vydal už ve svých pěti letech.

Ke hraní se taktéž dostal velmi brzy, a to poprvé v divadlech. Do televize se dostal už roku 2002, kdy byl obsazen do seriálu My Wife and Kids jako Franklin Aloysius Mumford. Zde vystupoval až do roku 2005. Následně jsme ho roku 2006 mohli vidět i v thrilleru Žena ve vodě.

Poprvé se dokázal proslavit díky roli Micaha Sanderse, kterého si v letech 2006–2009 zahrál v netradičním superhrdinském dramatu Heroes. Roli si následně zopakoval v letech 2015–2016, kdy stanice NBC připravila pokračování.

V letech 2016–2018 ho diváci mohli vidět v seriálu Code Black z lékařského prostředí, kde si zahrál Dr. Elliota Dixona. Následně se ucházel o hlavní roli Tyronea v seriálu Cloak and Dagger, ale roli mu sebral Aubrey Joseph. Poté jsme ho mohli vidět v seriálu Pretty Little Liars: The Perfectionists, kde si roku 2019 zahrál Masona Gregoryho.

Vzhledem k tomu, že byl jako malý velmi chytrý, chodil do vyšších ročníků, než by měl. Jeho snem je stát se astronautem, pilotem, či dokonce prezidentem USA. Aktuálně žije v Los Angeles, kde se věnuje svým zvířatům.

Foto CC BY-SA 2.0 Pinguino, Wikimedia Commons


Hraje v