Noah Taylor

Noah Taylor

4.9.1969 54 let

Celé jméno: Noah George Taylor
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Lara Croft – Tomb Raider, Karlík a továrna na čokoládu, Game of Thrones

Noah Taylor je synem reportéra Paul Taylora a Maggie Taylor, kteří pocházejí z Austrálie. Když bylo Noahovi pět let, tak se s rodiči vrátil zpátky do Austrálie, kde všichni žili v Clifton Hillu a následně v St Kildě. Když mu bylo čtrnáct let, tak se jeho rodiče rozvedli. Noah od šestnácti let, tedy poté, co dokončil základní školu, začal jevit zájem o herectví. Nejprve se účastnil her v místních divadlech, díky čemuž se dokázal prosadit.

Noah se z počátku své herecké kariéry, tedy od roku 1986, věnoval převážně filmovým rolím. Ve filmech se objevoval v menších rolích, za zmínku stojí snímky Flirtování, Záře, Na pokraji slávy a Vanilkové nebe. Roku 2001 byl obsazen jako Bryce do filmu Lara Croft – Tomb Raider. Tuto roli si roku 2003 zopakoval v pokračování.

Mezi jeho další známé role patří postavy Vladimir Wolodarsky, z filmu Život pod vodou, a pan Bucket, z filmu Karlík a továrna na čokoládu. Dále se sluší zmínit filmy Nová dcera, Red White & Blue, Jmenuji s Oliver Tale, Dvojník, Predestination a Na hraně zítřka, kde se také viditelně objevil.

Od roku 2013 se výrazněji objevuje na televizních obrazovkách. V letech 2013 – 2014 si zahrál Lockeho v seriálu Game of Thrones, roku 2014 se objevil jako Darby Sabini v seriálu Peaky Blinders a roku 2015 ztvárnil Johnnyho Royallea v seriálu Powers.

Když se zrovna nevěnuje hraní, tak rád píše, maluje a hraje na kytaru, violu a francouzský roh. Od roku 2012 je ženatý s Dionnou Harris.

Foto: HBO


Hraje v