Oliver Masucci

Oliver Masucci

6.12.1968 55 let

Celé jméno: Oliver Masucci
Místo narození: Stuttgart, Západní Německo
Známé projekty: Už je tady zas, Dark, Tribes of Europa

Oliver Masucci je německý herec, který se narodil ve Stuttgartu, ale vyrůstal v Bonnu. Jeho otec je původem z Itálie, zatímco jeho matka je rozená Němka. Jeho rodina vlastní několik restaurací, které se nachází v Bonnu.

K herectví se dostal roku 1992 a vystupuje především v německých filmech a seriálech. První velké role se dočkal roku 2015, kdy si zahrál Adolfa Hitlera v dramedii Už je tady zas. Poté vystupoval především v televizních filmech a objevil se jako Hagen Kutscha v seriálu 4 Blocks, a to v letech 2017–2018.

Dále je znám i z filmů Nikdy neodvracej zrak, Nádherné časy, Jak Hitler ukradl růžového králíčka či Schachnovelle. Roku 2022 si zahrál německého kouzelníka Antona Vogela ve třetím díle filmové série Fantastická zvířata.

V poslední době se dokázal prosadit především díky seriálům. V letech 2017–2020 patřil mezi hlavní herce vystupující v seriálu Dark, když tu hrál Ulricha Nielsena. Poté na sebe upozornil i významnými rolemi v seriálech Tribes of Europa, The Girlfriend Experience a The Swarm.

Veřejnost sice ví, že je ženatý, ale neví, jak se jeho žena jmenuje. Každopádně s ní vychovává tři děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Robin Weigelt, Wikimedia Commons


Hraje v