Parker Posey

Parker Posey

8.11.1968 53 let

Celé jméno: Parker Christian Posey
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Známé projekty: Superman Returns, Futurama, The Good Wife, Lost in Space

Posey pochází z města Baltimore. Její matka pracuje jako kuchařka, která vlastní svou restauraci, a její otec je vlastníkem prodejny automobilů. Také má bratra dvojče, Kryštůfka. Její otec ji pojmenoval po modelce Suzy Parker, která se proslavila v padesátých letech. Navíc je vychovaná jako katolička.

Posey se přihlásila na školu State University of New York at Purchase, kde studovala drama a sdílela pokoj s herečkou Sherry Stringfield. Na televizní obrazovky se poprvé dostala díky soap opeře As the World Turns, kde se pravidelně objevovala mezi hlavními postavami. Tímto si částečně nakročila do filmového průmyslu. Například se objevila ve filmu Dazed and Confused po boku Bena Afflecka.

V roce 2006 si mohla vyzkoušet, jaké je to hrát komiksovou postavu, neboť ve filmu Superman Returns ztvárnila Kitty Kowalski, která má poměrně pernou komiksovou historii s Lexem Luthorem. Za svůj výkon byla dokonce nominována na Nejlepší herečku ve vedlejší roli.

V současné době se věnuje své roli June Harris, pod druhým falešný jménem jako dr. Smith. Tento intrikářský kriminálník je v původní televizní sérii Lost in Space z roku 1965 muž, ale v remaku z roku 2018 Posey sedne tak skvěle, že si přejete, aby se na obrazovkách zdržovala častěji.

Embed from Getty Images

Hraje v