Parker Posey

Parker Posey

8.11.1968 55 let

Celé jméno: Parker Christian Posey
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Známé projekty: Omámení a zmatení, Superman se vrací, Lost in Space

Posey pochází z města Baltimore. Její matka pracuje jako kuchařka, která vlastní restauraci, a její otec je vlastníkem prodejny automobilů. Také má bratra dvojče, Christophera. Její otec ji pojmenoval po modelce Suzy Parker, která se proslavila v padesátých letech. Navíc je vychovaná jako katolička.

Posey se přihlásila na školu State University of New York at Purchase, kde studovala drama a sdílela pokoj s herečkou Sherry Stringfield. Na televizní obrazovky se poprvé dostala díky soap opeře As the World Turns, kde se pravidelně objevovala mezi hlavními postavami.

Touto rolí si otevřela dveře do filmového průmyslu, protože najednou byla často obsazovaná. Větší role si zahrála například ve snímcích Omámení a zmatení, Předměstí, Čekání na Guffmana, Cesta do města, Basquiat, Hlídači času, Henry Fool a Maléry paní Margaret.

V prvních letech 21. století se objevila například ve filmech Vřískot 3, Nejlepší show, Nepovedený večírek, Josie a její kočičky, Životní rychlost, Prostě sexy, Vichřice, Zákon přitažlivosti a Blade: Trinity.

V roce 2006 si mohla vyzkoušet, jaké je to hrát komiksovou postavu, neboť ve filmu Superman se vrací ztvárnila Kitty Kowalski, která má poměrně pernou komiksovou historii s Lexem Luthorem. Za svůj výkon byla dokonce nominována na Nejlepší herečku ve vedlejší roli.

V té době sice získávala spoustu filmových rolí, ale kromě toho se začala objevovat i v seriálech, které vlastně odstartovaly její kariéru. Z filmů se objevila i ve snímcích Strach Fay Grimové, Nominace na Oscara, Divoká jízda, Oko, Slzy radosti, Jarní prázdniny, Cena peněz, Highland Park, Iracionální muž, Café society a Columbus.

Co se týče seriálů, vedlejší role si zahrála například v Boston Legal, The Big C, Louie, The Good Wife, Granite Flats a Search Party. V letech 2018–2021 se proslavila díky roli June Harris (Dr. Smith), kterou si zahrála v seriálu Lost in Space. Dále se objevila i v seriálech The Staircase a Tales of the Walking Dead.

Aktuálně žije v New Yorku, přičemž není známo s kým. Svůj osobní život drží pod pokličkou, proto o její současné rodině, pokud nějakou má, veřejnost neví vůbec nic.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v