Peter Jacobson

Peter Jacobson

24.3.1965 59 let

Celé jméno: Peter S. Jacobson
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: House, Ray DonovanColony

Peter Jacobson je známý americký herec, který se objevuje v seriálech i filmech. Narodil se roku 1965 v Chicagu, a to Walteru a Lynn Jacobsonovým. Jeho rodina pochází z Ruska, Ukrajiny a nejspíše i Litvy. Je židovského vyznání, a proto v seriálech a filmech často hraje postavy právě tohoto zaměření.

Roku 1987 dostudoval Brown University, po které začal studovat na Juilliard School, kde se věnoval divadlu. Prakticky hned poté se pustil do své herecké kariéry. Své první role získal už roku 1993.

V projektech, ve kterých vystupuje, většinou hraje nějakou vedlejší postavu, ale díky svému hereckém umu na sebe dokáže vždy upozornit. Na konci 20. století se objevoval především ve filmech, kde sbíral malé roličky, změna přišla na začátku 21. století, kdy se mu podařilo objevit například v seriálech Talk to Me či Bull.

Nadcházející léta byla už mnohem úspěšnější a plodnější. Po poměrně velkých rolích v seriálech A.U.S.A. a Method & Red se objevil například v akčním filmu Domino. Poté vystupoval především v právnických a krimi seriálech jako například Law & Order či In Justice. Za zmínku stojí i minisérie The Lost Room, kde ztvárnil Wallyho Jabrowského.

Jeho zatím největší rolí je postava Dr. Chrise Tauba, kterého si v letech 2007–2012 zahrál v seriálu House. Zde patřil mezi hlavní postavy, a proto na sebe dokázal vskutku upozornit. Během toho se například věnoval seriálům The Starter Wife a Royal Pains či filmu Auta 2, kde namluvil Arce.

Po několika vedlejších filmových i seriálových rolích se v letech 2013–2015 objevil v několika dílech seriálu Ray Donovan, kde si zahrál zámožného a hamižného Leeho Drexlera. Následně se opět věnoval seriálům, objevil se například v Law & Order: Special Victims Unit.

V letech 2016–2018 se pravidelně věnoval seriálu Colony, kde se objevoval jako Alan Snyder. Během toho se stíhal věnovat i seriálu The Americans, kde si zahrál agenta Wolfea. Poté jsme ho v letech 2018–2019 mohli vidět v seriálu NCIS: Los Angeles jako Johna Rogerse a od roku 2019 se věnuje seriálu Fear the Walking Dead, kde hraje rabína Jacoba Kessnera.

Jeho manželkou je Whitney Scott, kterou si vzal za ženu roku 1997. Má s ní syna.

Foto CC BY 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v