Peter Mensah

Peter Mensah

27.8.1959 64 let

Celé jméno: Peter Mensah
Místo narození: Chiraa, Brong Ahafo Region, Ghana
Známé projekty: 300: Bitva u Thermopyl, Spartacus, Midnight, Texas

Ghanský rodák Peter Mensah se narodil roku 1959. Narodil se sice v ghanském městě Chiraa, ale v mládí se se svou rodinou přestěhoval do Anglie, konkrétně do Hertfordshiru. Jeho otec byl architekt, zatímco jeho matka spisovatelka. Má dvě mladší sestry. Už od šesti let se věnuje bojovému umění.

Kvůli práci inženýra se přestěhoval do Kanady, kde pracoval pro společnost Morecomb Bay. K herectví se dostal roku 1995 a od té doby se mu věnuje. Většinou hraje role, které vyžadují bojové umění, jež on skutečně ovládá. Zahrál si například v takových trhácích jako Jason X, Slzy slunce či 300: Bitva u Thermopyl (a v následném pokračování).

Znát ho můžeme především ze seriálů, ve kterých se pravidelně objevuje. První velkou seriálovou roli získal roku 2010, kdy se začal objevovat v seriálu Spartacus jako Oenomaus. Zde působil až do roku 2012, kdy přijal roli Kibweho v seriálu True Blood.

Po menší roli v seriálu Transformers Prime se začal objevovat v seriálu Sleepy Hollow jako Skrytý. Od roku 2017 ho můžeme vídat v seriálu Midnight, Texas jako Lemuela Bridgera. Zároveň se roku 2018 objevil v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kde si zahrál Qovase.

Foto: Volné dílo


Hraje v