Peyton List

Peyton List

8.8.1986 36 let

Celé jméno: Peyton List
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: FlashForward, The Tomorrow People, The Flash

Peyton List je americká herečka, která se narodila roku 1986 v Bostonu. Je dcerou Douglase Lista a Sherri Anderson. Narodila se sice v Bostonu, ale vyrůstala v Baltimoru v Marylandu. Má sestru Brittany List.

Chodila na školy Calvert School a Roland Park Country School. Už od osmi let se věnuje modelingu. Dokonce se věnovala i baletu a to na škole School of American Ballet v New Yorku.

Herectví je jejím živobytím už od roku 2000, kdy se objevila v epizodní roli seriálu Sex and the City. Velká role přišla hned o rok později, kdy byla obsazena do postavy Lucy Montgomery v seriálu As the World Turns. Zde vystupovala až do roku 2005. Podařilo se jí dokonce získat nominaci na cenu Soap Opera Digest Award for Favorite New Couple.

Se seriálovými rolemi nekončila a úspěšně pokračovala ve své kariéře. V letech 2007 – 2008 si zahrála Cameron Collinsworth v seriálu Big Shots. Její postava zde byla hlavní. Dále se v letech 2008 – 2013 objevila v roli Jane Sterling v seriálu Mad Men.

Roku 2009 byla obsazena do role Nicole Kirby v seriálu FlashForward, seriál však po jedné sezóně skončil, tudíž si Peyton List musela najít novou roli. Tou se po pár letech stala postava Cara Coburn v seriálu The Tomorrow People. Její postava byla opět jedna z hlavních, ale seriál neměl na to, aby získal druhou řadu, proto ho stanice CW po první řadě ukončila. Dále se od roku 2015 začala objevovat v seriálu The Flash, kde hraje Lisu Snart.

Foto CC BY-SA 2.0 Nigel Horsley, Wikimedia Commons


Hraje v