Pollyanna McIntosh

Pollyanna McIntosh

15.3.1979 45 let

Celé jméno: Pollyanna McIntosh
Místo narození: Edinburgh, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: M.I.High, The Walking Dead, Vikings: Valhalla

Pollyanna McIntosh je skotská herečka, která vyrůstala v Portugalsku a Kolumbii. Je dcerou Davida a Judith McIntoshových. Když se po letech vrátila do své rodné země, začala se ve věku šestnácti let věnovat divadelní dráze herečky. Brzy poté se dostala i na filmová plátna a do televizních obrazovek.

Během prvních let ztvárnila několik vedlejších rolí, kvůli kterým se nedokázala prosadit. Svých prvních větších rolí se dočkala ve filmech Žena, Sviňák, Milovat smrt a Tales of Halloween.

Mnohem zajímavější je její seriálová tvorba. Roku 2013 se objevila v menší roli seriálu Bob Servant Independent, v letech 2013–2014 ztvárnila Jenny Lane v seriálu M.I.High a roku 2016 si zahrála Angel v seriálu Hap and Leonard. Její zatím největší rolí je postava Jadis neboli Anne, kterou si v letech 2017–2018 zahrála v seriálu The Walking Dead.

Po této roli se sice jednu dobu věnovala seriálu Lodge 49, kde hrála Claru, nicméně už roku 2021 se opět zhostila role Anne. Tentokrát to však bylo v seriálu The Walking Dead: World Beyond. Následující rok se chopila jedné z hlavních rolí seriálu Vikings: Valhalla, kde si zahrála královnu Ælfgifu. Této roli se věnovala v letech 2022–2023. Roku 2024 se opět zhostila role Anne, kterou si tentokrát zahrála v seriálu The Walking Dead: The Ones Who Live.

V letech 2004–2011 byla provdaná za Granta Showa.

Foto BY-SA 4.0 Sven Mandel, Wikimedia Commons


Hraje v