Powers Boothe

Powers Boothe

1.6.1948 68 let

Celé jméno: Powers Allen Boothe
Místo narození: Snyder, Texas, USA
Známé projekty: 24 hodin, Agents of S.H.I.E.L.D., The Avengers

Powers Booth se narodil jako nejmladší ze tří dětí na farmě produkující bavlnu, jeho rodiče byli Kathryn Emily a Merrill Vestal Boothe. Jeho otec jej pojmenoval po svém nejlepším příteli, který zahynul ve Druhé světové válce.

Jako první z rodiny šel studovat na univerzitu, po ukončení studí na Southwest Texas State University se přidal k divadelnímu uskupení Oregon Shakespeare Festival. Ze Shakespearových postav si zahrál například Jinřicha IV. Do širšího povědomí vstoupil v roce 1980 díky televiznímu filmu CBS Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones. S oblibou vdechoval život hlavně padouchům, jelikož je považoval za mnohem zábavnější role než „klaďase“. To předvedl i ve filmu Tombstone.

Slavná je i jeho role v seriálu 24 hodin, ve kterém ztvárnil ostrého prezidenta Noaha Danielse. Objevil se také v seriálu HBO Deadwood a k jeho novějším rolím patří také například senátora Roarka ve filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, který vznikl v roce 2014.

Samostatnou kapitolou jeho herecké kariéry je role Gideona Malicka v Marvel Cinematic Universe. Svůj malý štěk jako člen Světové rady v prvních Avengers dokázal v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. proměnit v naprosté herecké mistrovství a jako nově odhalená hlava nacistické organizace Hydra dokázal hlavním hrdinům ve třetí sérii pořádně zatopit.

Zemřel ve spánku v ranních hodinách 14. května 2017 pár týdnů před svými 69. narozeninami. Příčinou smrti byl infarkt. V době úmrtí se potýkal s rakovinou slinivky. Zanechal po sobě ženu Pam Cole, se kterou chodil už od školy, a dvě děti, dceru Parisse a syna Prestona.

Foto: HBO


Hraje v