Rhys Coiro

Rhys Coiro

12.3.1979 45 let

Celé jméno: John Rhys Coiro
Místo narození: Santo Stefano v Aspromonte, Kalábrie, Itálie
Známé projekty: Entourage, Hostages, Texas Rising, Graceland

Rhys Coiro je filmový, televizní i divadelní herec italského původu, který se narodil roku 1979. Jeho rodištěm je sice Itálie, nicméně vyrůstal v USA, konkrétně New Jersey, kde navštěvoval Princeton High School. Během studia na střední škole zároveň pracoval pro místní uměleckou režisérku June Ballinger v The Passage Theater. Právě díky ní se začal zajímat o hereckou kariéru.

Vysokoškolské studium zahájil na Carnegie Mellon University, kde se mu podařilo získat titul. Dále studoval v The Moscow Art Theater v Rusku. Po studiu se přestěhoval do Los Angeles, kde zahájil svou kariéru herce. Původně se objevoval především v seriálech, kde hrál epizodní role. První větší postavy se dočkal roku 2004, kdy byl obsazen do seriálu Entourage jako Billy Walsh. Zde vystupoval až do roku 2011.

Dále jsme ho mohli vidět roku 2009 v seriálu 24, kde si zahrál Seana Hillingera. Právě od tohoto roku začal hrát větší role, díky kterým jsme si ho konečně mohli všimnou. Objevil se například v seriálech A Gifted Man, Hostages, Paloma, Lilyhammer a The Lizzie Borden Chronicles.

Roku 2015 se dočkal jedné z hlavních rolí minisérie Texas Rising, ve které se objevil jako Vern Elwood. Následně jsme ho mohli vidět jako Ariho Adamiana v seriálu Graceland, Roba Hearda v seriálu Ray Donovan a Jima Blacka v seriálu Unsolved. Roku 2018 se objevil i v seriálu The Walking Dead, kde si zahrál ne zrovna milého Jeda.

Jeho manželkou je americká režisérka a scenáristka Kat Coiro, se kterou má tři děti. Jeho rodiči jsou David a Ann Coirovi.

Foto CC BY-SA 4.0 MonsieurZola, Wikimedia Commons


Hraje v