Richard E. Grant

Richard E. Grant

5.5.1957 67 let

Celé jméno: Richard Grant Esterhuysen
Místo narození: Mbabane, Svazijsko
Známé projekty: Withnail a já, Dig, Jekyll and Hyde

Richard E. Grant, aktuálně žijící v Londýně, se narodil roku 1957 ve Svazijsku. Jeho otec Henrik Esterhuysen byl ministrem školství britského guvernéra ve Svazijsku. Grant má předky jak z Anglie, tak i Německa a Nizozemí.

Chodil na školy St. Mark School, Waterford Kamhlaba United World College of Southern Afrika a University of Cape Town. Roku 1982 se přestěhoval do Londýna, kde se naplno začal věnovat své herecké kariéře.

Grant je známým televizním i filmovým hercem. Objevil se například ve filmech Withnail a já, Warlock, Jak prorazit v reklamě, Henry a June, Příběh z Los Angeles, Hudson Hawk, Pret-A-Porter, Jack a Sarah, Večer tříkrálový, Spice World, Domácí štěstí, Vánoční koleda, Červený Bedrník, Gosford Park, Pes baskervillský, Rozverná mládež, Penelope, Cesta k vítězství, Haló, tady Bombaj, Znovu se milovat, Železná lady, Kvítek karmínový a bílý a Strach.

Co se týče seriálů, tak se objevil v seriálech Doctor Who, Girls či Downton Abbey. Roku 2015 si zahrál Iana Margrovea v seriálu Dig. Dále se objevil jako sir Roger Bulstrode v seriálu Jekyll and Hyde. Roku 2016 jsme se ho dočkali v seriálu Game of Thrones.

Od roku 1987 je ženatý s Joan Washington, se kterou má dceru Olivii a jejího syna Toma.

Foto CC BY 2.0 S Pakhrin, Wikimedia Commons


Hraje v