Richard Hammond

Richard Hammond

19.12.1969 54 let

Celé jméno: Richard Mark Hammond
Místo narození: Solihull, Velká Británie
Známé projekty: Top Gear, The Grand Tour, Brainiac: Šílená věda, Drtivá porážka

Richard se narodil do rodiny Eileen a Alana Hammondových. Později se jeho rodina přestěhovala do Riponu v North Yorkshiru kvůli otcově práci. Z tamější školy přešel na gymnázium, díky kterému se mohl dostatečně připravit na Harrogate College, kde promoval z mediální tvorby. Po ukončení studia dělal moderátora v rádiích BBC a uváděl televizní pořady na kabelových televizích.

Šťastně se oženil s Amandou Etheridge, se kterou má dvě dcery. Společně žijí na zámku Bollitree v Herefordshire. Hammond je navíc viceprezidentem britské charitativní společnosti The Children's Trust, která pomáhá dětem s poraněním mozku. Hammond je známý tím, že vlastní velké množství zvířat. Miluje i svou basovou kytaru, na které doprovázel různé skupiny. Rád jezdí na kole, skútru nebo motocyklu. Kvůli tomu je terčem posměchu, když přijde na jeho kolegu Jeremyho Clarksona. V březnu roku 2012 získal licenci na pilotování vrtulníku B206 LST. Od této doby vlastní vrtulník Robinson R44 Raven II.

Během natáčení jedné z epizod Top Gearu na letecké základně RAF Elvington se pokusil překonat rychlostní rekord Británie (483,18 km/h). Při jízdě v dragsteru Vampire se přes toto číslo dostal, jenže při třetí jízdě mu explodovala pravá přední pneumatika a vyletěl z dráhy. S těžkým otřesem mozku byl převezen do nemocnice, kde se jeho stav stabilizoval. O nehodě napsal knihu Na hraně.

Embed from Getty Images

Hammond je autorem hned několika knih. Mezi ně patří například autobiografie On The Edge: My Story, As You Do a Or Is That Just Me?. V češtině vyšlo bohužel pouze pár jeho knih. Věnuje se také psaní do motoristického sloupku britských novin The Daily Mirror a na stránkách Mirror.co.uk má vlastní blog, kde hodnotí nová auta.

Hammond vlastní tyto vozy:

Zajímavosti

Foto Ed Perchick CC BY-SA 2.0, Commons Wikimedia


Hraje v