Richard Harmon

Richard Harmon

18.8.1991 32 let

Celé jméno: Richard Scott Harmon
Místo narození: Mississauga, Ontario, Kanada
Známé projekty: Continuum, The 100

Richard Harmon je kanadský herec, který se narodil roku 1991. Jeho rodiči jsou režisér Allan Harmon a producentka Cynde Harmon. Zároveň má sestru Jessicu, která je herečka. Je velkým fanouškem amerického fotbalu, obzvláště fandí klubu Notre Dame Fighting Irish. Má rád Boba Dylana, Rolling Stones a seriál SpongeBob SquarePants. Je zastánce feminismu a práv homosexuálů.

Herecké kariéře se věnuje už od svých dvanácti let, ale pořádný průlom ho čekal až po několika letech. Znát ho můžeme především ze seriálů, ale objevuje se i ve filmech, kde mívá výraznější role. Řeč je například o snímcích Triple Dog, Judas Kiss, Kdybych měl křídla, Her Own Justice a Věčně mladá.

Svou první větší seriálovou roli získal roku 2009 v seriálu Riese. Poté si zahrál menší role například v seriálech Tower Prep, The Secret Circle a The Killing. Od roku 2012 se začal pravidelně objevovat v seriálu Continuum, kde ztvárnil Juliana Randola.

Během toho se objevil v seriálu Bates Motel, kde si střihl menší roli. Od roku 2014 však začal vystupovat v seriálu The 100 jako John Murphy. Tato role je jeho zatím nejznámější. Z původního nepříliš zajímavého a protivného gaunera se vyklubala solidní postava, kterou ihned po první sérii tvůrci povýšili na jednu z hlavních. A rozhodně udělali dobře. Této roli se věnoval až do roku 2020, kdy seriál skončil.

Následně získal role v seriálech Fakes, The Flash a The Night Agent, nicméně ani v jednom případě nešlo o nijak velké účinkování.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v