Ritchie Coster

Ritchie Coster

1.7.1967 56 let

Celé jméno: Ritchie Coster
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Luck, True DetectiveHap­py!

Ritchie Coster je anglický herec, který se narodil roku 1967 v Londýně. Mládí měl poměrně tvrdé, vyrůstal totiž po boku tří starších bratrů. Jakmile vystudoval Latymer School, zaměřil se na herectví, které studoval na Guildhall School of Music and Drama.

Herectví se věnuje už od roku 1997, přičemž je znám tím, že hraje různé kriminálníky a psychopaty. Znám je především díky seriálům, ale objevil se i v několika známých filmech. Zmiňme například snímky Americký gangster, Temný rytíř a Hacker, ve kterých měl výraznější role.

První větší seriálové role se dočkal roku 2005, kdy se objevil v seriálu Johnny Zero jako Garret. Poté zamířil například do projektů Beautiful People, The Guiding Light a The Blacklist. V letech 2011–2012 působil v seriálu Luck, ve kterém ztvárnil Renza.

Roku 2015 sehrál významnou roli v seriálu True Detective, kde se objevil jako starosta Austin Chessani. Poté měl větší role i v seriálech Billions, Shades of Blue a The Flight Attendant. V letech 2017–2019 ztvárnil Francisca Scaramucciho a pana Modrého v seriálu Happy! a roku 2021 se objevil v seriálu The Walking Dead jako vůdce Smrťáků jménem Pope.

Foto: HBO


Hraje v