Robert Aramayo

Robert Aramayo

6.11.1992 30 let

Celé jméno: Robert Aramayo
Místo narození: Hull, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harley and the Davidsons, Game of Thrones

Robert Aramayo je anglický herec, který se narodil roku 1992 v Hullu. Herectví se věnuje od svých sedmi let, kdy si zahrál různé divadelní role na své základní škole. O tři roky později začal vystupovat v divadle, konkrétně působil v Hull Truck Youth Theatre.

Po studiu na Hull's Wyke College se přestěhoval do New Yorku, kde se vzdělával na Juilliard School. Opět zde působil i v divadlech, přičemž roku 2016 získal svou první filmovou roli, a to ve snímku Ztraceni ve Florencii, kde si zahrál Sala. Film měl premiéru roku 2017.

V době premiéry tohoto filmu se však věnoval už i jiným rolím. Znám je především díky roli mladší verze Eddarda Starka, kterého si v letech 2016–2017 zahrál ve dvou řadách seriálu Game of Thrones. Dále měl větší role i ve filmu Noční zvířata a seriálu Harley And The Davidsons.

V následujících letech se věnoval především filmovým a divadelním rolím, nicméně se objevil i ve druhé sérii Mindhuntera, kde ztvárnil Elmera Waynea Henleyho Jr. Na začátku roku 2020 byl obsazen do dalšího velkého projektu, ve kterém si tentokrát zahraje hlavní roli. Řeč je o připravovaném seriálu ze světa Pána prstenů, kde roli ústřední postavy převzal po herci Willu Poulterovi, který ji sice původně přijal, ale následně se jí vzdal.

Aramayo má starší sestru Lauru, která se taktéž věnuje herectví. Herectví vystudovala na Oxfordu.

Foto: Netflix


Hraje v