Robert Forster

Robert Forster

13.7.1941 78 let

Celé jméno: Robert Forster
Místo narození: Rochester, New York, USA
Známé projekty: Heroes, Alcatraz, Jackie Brown

Rodina a vztahy: Robert je synem Grace Dorothy a Roberta Wallace Fostera staršího, který pracoval jako cvičitel slonů v cirkuse Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus a později jako vedoucí pracovník pro pekařskou firmu. Robert má celkem tři dcery a jednoho syna – June, Kate a Maeghen a Roberta. Jeho první ženou byla June Foster, a druhou ženou byla Zivia Foster, se kterou se rozvedl v roce 1980.

O Robertovi:

Robert se narodil v roce 1941 v americkém Rochesteru ve státě New York. O herectví se začal zajímat již na střední škole Rochester Madison, kde vystupoval v muzikále. Po dokončení střední školy v roce 1959, navštěvoval mimo jiné Heidelberg Collage, Alfred University a Uniberzitu Rochester, kam se dostal pomocí stipendia.

Po získání bakalářského titulu v oboru psychologie na Rochesterské Univerzitě v roce 1963, působil v divadle East Rochester, kde si zahrál v představeních jako „West Side Story.“ V roce 1965 se Robert přestěhoval do New Yorku, kde zaznamenal svůj první velký úspěch v divadelní hře „Mrs. Dally Has a Lover.“ Po nějaké době se vrátil opět do Rechesteru, kde pobýval do té doby, než mu byly nabídnuty role celkem v pěti filmech od studia 20th Century Fox Picturies. Jeho filmový debut proběhl v roce 1967 ve filmu „Golden Eye“, kde si zahrál po boku Elizabet Taylor a Marlona Branda. Robert se poté objevil v menších rolích v mnoha filmech po boku několika špičkových hollywoodských herců. V roce 1972 se objevil jako hlavní postava v seriálu „Banyon.“

Mimo jiné se Robert objevil i ve filmech „The Black Hole,“ „Avalanche“ a „Alligator.“ Díky rolím v těchto filmech se dostal do podvědomí jak diváků, tak i filmových producentů. V roce 1986 se dokonce objevil ve filmu „Delta Force“, kde si zahrál po boku Chucka Norrise. V 80. letech 20. století začala Robertova herecká kariéra pomalu upadat.

Vše se ale nakonec změnilo, když mu přišla nabídka od Quentina Tarantina, který je velkým Robertovým fanouškem, jednalo se o film „Jackie Brown“, z roku 1997, kde si zahrál postavu Maxe Cherryho. Tato role mu vynesla nominaci na Oscara a celosvětové uznání. Tento úspěch ho vynesl do popředí a Robert dostál velkou spoustu nových rolí, například si zahrál ve filmu „All the Rage,“ „Psycho“ nebo „Supernova.“

V posledních letech se Robert objevil například ve světoznámém seriálu „Hrdinové,“ kde ztvárnil postavu Arthura Petrelliho. V současné době můžeme Roberta spatřit ve zbrusu novém seriálu Alcatraz, kde hraje postavu Raye Archera.

Seriálové role:

Filmové role:


Hraje v