Ron Cook

Ron Cook

76 let

Celé jméno: Ron Cook
Místo narození: South Shields, County Durham, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Kupec benátský, The Diary of Anne Frank, Mr Selfridge

Ron Cook je anglický herec, který se narodil roku 1948 v přístavním South Shields. V šesti letech se přestěhoval se svou rodinou do Coventry, kde vyrůstal. Vzdělával se na Wyken Croft Junior School a Caludon Castle School. Následně studoval na Rose Bruford College.

Herectví se věnuje už od sedmdesátých let, přičemž je známý díky svým divadelním, seriálovým i filmovým rolím. Na začátku kariéry se věnoval pouze divadlu, ale později se začal objevovat i v seriálech a filmech. Divadlu se však aktivně věnuje i nadále.

První větší seriálovou roli získal roku 1978 v seriálu Will Shakespeare, ve kterém se objevil jako Jack Rice. Poté figuroval v několika historických televizních filmech, ve kterých si zahrál různé postavy. Následně měl větší role například v seriálech The Singing Detective, The Bill, The History of Tom Jones, a Foundling, He Knew He Was Right a Funland.

Z jeho dalších rolí zmiňme postavy Hermanna Van Daana, kterého si roku 2008 zahrál v seriálu The Diary of Anne Frank, a Bernieho Lernera, kterého si roku 2009 zahrál v seriálu Personal Affairs. Jeho zřejmě největší rolí je postava pana Crabba, kterého si v letech 2013–2016 zahrál v seriálu Mr Selfridge.

Poté se objevil v takových seriálech jako The City and the City, Les Misérables, Death in Paradise či Chernobyl. Roku 2019 jsme ho mohli vidět v seriálu The Witcher, ve kterém se objevil jako záhadný Borch Tři Kavky.

Herec má na svém kontě i několik zajímavých filmových rolí, nicméně ani ty nebyly nijak velké. Řeč je například o jeho působení ve filmech 102 dalmatinů, Čokoláda, Kupec benátský, Jednotka příliš rychlého nasazení či Vraždy v Yorkshiru.

Foto: BBC One


Hraje v