Ronnie Rowe Jr.

Ronnie Rowe Jr.

16.12.1980 42 let

Celé jméno: Ronnie Rowe Jr.
Místo narození: Toronto, Ontario, Canada
Známé projekty: Star Trek: Discovery, Riftworld Chronicles, In Contempt

Ronnie Rowe se narodil v Kanadě, jeho rodiče byli imigranti z Jamajky. Rowe má dále kořeny sahající až na Kubu a Panamu. Už na základní škole se věnoval herectví, když postupně vystupoval ve školních hrách jako je Oliver Twist a Čaroděj ze země Oz. Na střední škole spíše přičuchl k basketbalu a k modelingu.

Stal se úspěšný v obou oblastech. Během střední školy si ovšem vyzkoušel i menší divadelní role. Hned posléze zjistil, že nadále nechce pokračovat v basketbalu či modelingu, ale chce se stát hercem, což nadále ovlivnilo jeho směr cestu životem. První seriózní práce přišla v roce 2003 u televizního seriálu Stratos 4, kde Rowe propůjčil hlas hned několika různým postavám.

Následně o něm nějakých deset let nebylo slyšet, pořádně se začal ve vedlejších rolích objevovat až tak kolem roku 2010. Za zmínku rozhodně stojí televizní seriál The Firm či Teenagers, v obou seriálech Rowe ztvárnil vedlejší role, které se sem tam pravidelně opakovaly. Největší jeho úspěch je spjat se seriálem Star Trek: Discovery, kde sice taktéž Rowe nehraje hlavní postavu, ale za to se jeho Bryce objevuje již od první řady a je stálou vedlejší postavou.

Foto: CBS All Access


Hraje v