Rupert Grint

Rupert Grint

24.8.1988 35 let

Celé jméno: Rupert Alexander Lloyd Grint
Místo narození: Stevenage, Hertfordshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Lekce řízení, Cherrybomb

Rupert Grint je nejstarším synem Joanne a Nigela Grintových. Má bratra Jamese a tři sestry, Georginu, Samanthu a Charlotte. Rupert vyrůstal v Hertfordshire, který se nachází severně od Londýna. Předtím, než byl obsazen do role Rona ve filmech Harry Potter, tak chodil na Hale Secondary School v Hertfordu, kde hrál ve školních hrách a zahrál si zde postavu Rampelníka. O víkendech navštěvoval herecké hodiny v Top Hat Stage School.

V roce 2000 započal konkurz na filmovou adaptaci Harryho Pottera a Kamene Mudrců a Rupert se rozhodl, že zkusí získat roli Rona Weasleyho. Ve videu na konkurz rapoval o tom, jak moc by chtěl dostat tuto roli. Tento film byl Grintův první. Ve ztvárnění postavy pokračoval i v dalších dílech filmu.

V roce 2006 jsme ho mohli vidět ve filmu Lekce řízení, ve kterém si zahrál po boku Julie Walters, jež hrála ve filmech Harry Potter Molly Weasleyovou, tedy Ronovu matku. V roce 2009 se objevil ve filmu Cherrybomb spolu s Robertem Sheehanem a Kimberley Nixonovou. V roce 2010 si zahrál v akční komedii Neřízená střela a v roce 2012 se objevil v historickém filmu Kříž cti.

O rok později jsme ho mohli vidět ve filmu CBGB: Kolébka punku, kde ztvárnil postavu Cheetah Chrome a v roce 2015 se objevil v komedii Moonwalkers, kde si zahrál Jonnyho. Tentýž rok si zahrál i v akčním filmu Enemy of Man.

Rupert umí jezdit na jednokolce, má arachnofobii a vlastní zmrzlinářský vůz. Jako malý se chtěl stát zmrzlinářem, takže si teď splnil svůj sen. V šestnácti letech skončil se školou a zaměřil se pouze na herectví. Jeho blízkým přítelem je Tom Felton, který hrál ve filmu o Harrym Potterovi Draca Malfoye. Rupert byl také nominován na několik cen a několik jich i vyhrál.

Foto CC BY-SA 2.0 Joella Marano, Wikimedia Commons


Hraje v