Ryan Robbins

Ryan Robbins

26.11.1972 50 let

Celé jméno: Ryan John Currier
Místo narození: Victoria, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Sanctuary, Falling SkiesArrow

Ryan Robbins se narodil a vyrůstal ve Victorii a už od útlého věku věděl, že chce být hercem. Chodil do umělecky orientované školy, kde psal, produkoval, režíroval a hrál ve školních představeních. Zde měl možnost si vyzkoušet Shakespeara.

Po střední škole odcestoval hrát do Austrálie a svou profesionální kariéru začal jako artista. Po návratu do Kanady, se už ve dvaceti vydal do Asie, aby produkoval a režíroval představení pro společnost v Malajsii. Toužící po nových kreativních příležitostech, pomohl vytvořit experimentální skupinu Hellenkeller. Během této doby, byl strádající umělec a bez domova, žijící během zimních měsíců v dodávce. Ale to vše se jedné noci změnilo, když vystupoval na jevišti se svou skupinou, kde jej objevil místní producent, který tak zahájil jeho filmovou a televizní kariéru.

Fanoušci sci-fi a fantasy ho neznají jen jako počítačového geeka a abnormála Henryho Fosse ze Sanctuary, ale i jako Ladona ze Stargate Atlantis či Charlieho ConnoraBattlestar Galactica. Právě v Battlestar Galactice jako jediný herec hrál dvě různé role. Poprvé se totiž objevil už v pilotu s tváří zakrytou líčidly jako koloniální důstojník přidělen k stanici příměří se Cylony.

Dále se objevil v menších rolích v seriálech či filmech jako Supernatural, Smallville, Catwoman, Walking Tall, The Days, The Bug či Spielbergově mini sérii Taken nebo Into the West. Můžete ho taktéž znát ze seriálů Delete, Falling Skies, Ascension, Continuum či Arrow.

Byl ženatý s herečkou Rebeccou Reichert, se kterou má jednu dceru, narozenou v únoru roku 2004, avšak od roku 2010 žijí odděleně. Během svého volného času se Ryan rád věnuje své dceři a hledá projekty, zejména nezávislé filmy jsou jeho velkou vášní. Ta mu na filmovém festivalu v Sacramento vyhrála cenu za nejlepšího herce, čímž porazil i některé mnohem známější tváře.

Netráví-li čas se svou dcerou či nad novými projekty, miluje také „dobrý boj“. Je velký fanoušek UFC, rád se dívá na box a občas se ho i rekreačně zúčastní.

Foto CC BY-SA 3.0 Lisa West Photography, Wikimedia Commons


Hraje v